PayPal در حال بررسی امکان راه‌اندازی استیبل‌کوین خود است

Samira
Samira Jan 09, 2022
PayPal در حال بررسی امکان راه‌اندازی استیبل‌کوین خود است

پی پال یک پلتفرم پرداخت تجارت الکترونیک جهانی است که در سال ۱۹۹۸ توسط پیتر تیل، لوک نوسک و مکس لوچین تاسیس شد. این سرویس در ابتدا با نام Confinity Inc شناخته می‌شد. سرویس نرم‌افزاری مستقر در ایالات متحده در سال ۲۰۰۰ با شرکت بانکداری آنلاین ایلان ماسک "X.com" ادغام شد و خیلی زود یک سال بعد به "PayPal" تغییر نام داد.

در اواخر سال ۲۰۲۰، کاربران را قادر به خرید، نگهداری و فروش دارایی‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتریوم کرد. سپس آن را به زیرمجموعه خود، Venmo گسترش داد و یک ویژگی «پرداخت با کریپتو» را برای پرداخت به مشتریان ایجاد کرد.

اکنون پی پال یک رقیب مسلط در فضای پرداخت کریپتو است. در واقع، افزوده ارزشمندی به صنعت کریپتو با ۳۷۷ میلیون کاربر پی پال در سراسر جهان است. شرکت پرداخت‌های دیجیتال تلاش زیادی برای ورود به صنعت کریپتو داشته است. جالب اینجاست که اکنون در حال تنوع بخشیدن به ریشه‌های خود است.


تشنه چیزهای بیشتر

۲۷امین کمپانی بزرگ دنیا اکنون در حال بررسی امکان راه‌اندازی استیبل کوین خود است. در مصاحبه اخیر با بلومبرگ، پس از اینکه یک توسعه‌دهنده (استیو موزر) زبانی را در مورد "کوین پی پال" در برنامه آیفون خود کشف کرد، پی پال تأیید کرد که روی استیبل کوین خود کار می‌کند. خوزه فرناندز داپونته، معاون ارشد ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال در پی پال به بلومبرگ گفت:


ما در حال بررسی یک استیبل کوین هستیم. اگر و زمانی که به دنبال حرکت روبه‌جلو باشیم، مطمئناً با تنظیم‌کننده‌های مربوطه همکاری نزدیک خواهیم داشت.


در همین حال، سخنگوی PayPal گفت که تصاویر و کدهای داخل برنامه PayPal ناشی از یک هکاتون داخلی اخیر است. این لزوماً نماینده نسخه نهایی نخواهد بود. این بدان معناست که لوگو، نام و ویژگی‌های نهایی می‌تواند در شکل محصول عمومی آن تغییر کند.


توسعه فوق‌الذکر واقعاً تعجب‌آور نیست. چندی پیش، معاون ارشد گفت که این شرکت "هنوز یک استیبل کوین در آنجا ندیده است که برای پرداخت‌ها ساخته شده باشد." او گفت که برای استفاده پی پال، یک استیبل کوین باید از پرداخت‌ها در مقیاس بالا پشتیبانی کند و امنیت داشته باشد.


در همین حال، استیبل کوین‌ها در طول سال‌ها از یک سواری قابل‌توجه برخوردار بودند. ارزش کل دلاری استیبل کوین‌ها از ۲۰ میلیارد دلار در سال گذشته به ۱۶۰ میلیارد دلار افزایش یافته است. ارزش پی پال، در زمان انتشار، حدود ۳۱۶ میلیارد دلار است. عجیب است که این ترکیب می‌تواند در بازار استیبل کوین ویرانی ایجاد کند.


پی پال اولین غول فناوری نیست که به دنبال راه‌اندازی کوین خود است. Meta Platforms Inc. که قبلاً فیس‌بوک بود، به توسعه یک استیبل کوین به نام Diem کمک کرده است. حتی شرکت IBM (IBM) با Stellar، یک بلاک‌چین که فناوری را با Ripple به اشتراک می‌گذارد، و Stronghold، یک استارت‌آپ، برای راه‌اندازی USD Anchor شریک شد.


بااین‌حال، افزایش کشش، قانون‌گذاران را نیز نگران خطراتی می‌کند که استیبل کوین‌ها می‌توانند برای سیستم مالی ایجاد کنند.


منبع: ambcrypto

ارسال دیدگاه جدید