شغل‌های بازار رمزارزها

Ahmad
Ahmad May 15, 2022
شغل‌های بازار رمزارزها

هر فرد وقتی تصمیم می‌گیرد به بازار رمزارز‌ها وارد شود از همان ابتدا سردرگم است و نمی‌داند چگونه و با چه آموزشی به این بازار ورود کند. ‌ اگر خوش‌شانس باشد و در تله پکیج فروشانی که آموزش‌های سطح پایینی دارند متوقف نشوند، به‌موقع می‌تواند دوره آموزشی متناسب با خود را پیدا کند .

البته باید دانست که ما یا کاربر تکنولوژی هستیم یا دستی در تکنولوژی داریم. بعضی افراد از تحصیلات دانشگاهی برخوردار هستند و از نظر فنی خیلی راحت می‌توانند در این حوزه اگر پشتکار داشته باشند به‌خوبی رشد کنند؛ مثل رشته رمزنگاری یا برنامه‌نویسی .

ولی خیلی از افراد کاربر تکنولوژی هستند؛ همانند افراد هنرمند و فعالیت در زمینه NFT.

- حوزه رمزارزها از چند بعد تشکیل شده است:

۱. کامپیوتر (دانش کامپیوتری)

۲. ریاضیات

3.رمزنگاری

4.شبکه و مخابرات

۵. مارکتینگ و اقتصاد

۶. روان‌شناسی

۷. حقوق (افرادی که می‌توانند ساختار حقوقی درستی را برنامه‌ریزی کنند)

8.روابط ‌عمومی

۹. طراح UX و UI

۱۰. طراح مدل کسب‌وکار

11.designer  یا architect  برای فعالیت در پروژه‌های nft

۱۲. ...

·        و خیلی از بعدهای دیگر که همه این‌ها رشته‌های دانشگاهی هستند و فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها با کمی پشتکار می‌توانند وارد حوزه رمزارزها شوند و شروع به فعالیت کنند و حتی با پروژه‌های بلاک‌چینی همکاری کنند و یا خودشان تیم تشکیل و پروژه ارائه دهند. هر فرد می‌تواند با داشتن میزان مناسبی از اطلاعات این حوزه و همچنین زبان بین‌المللی در سطح خوب با پروژه‌های بلاک‌چینی  در دو زمینه زیر که خیلی برای پروژه‌ها مهم است همکاری کرد.

۱. ادمین شبکه‌های اجتماعی

۲. تولیدکننده محتوا

در مطلب بعدی به معرفی شغل‌های برتر بلاک‌چینی که از نظر میانگین درآمدی سالیانه عالی هستند می‌پردازیم:


توسعه‌دهنده بلاک‌چین Blockchain Developer

اینها اساساً برنامه‌نویسانی هستند که برای توسعه برنامه‌های کاربردی با استفاده از فناوری بلاک‌چین استخدام شده‌اند در سرتاسر جهان این شغل پر درخواست‌ترین شغل بین همه است.

مهارت‌های موردنیاز این شغل شامل درک عملکرد و معماری بلاک‌چین، رمزنگاری، ساختار داده و توسعه وب است. همچنین تجربه کار با پایتون، سی‌پلاس‌پلاس، دات نت، XML و ... یک مزیت محسوب می‌شود.

میانگین درآمد سالیانه  100.000$ تا 156.000$


معمار بلاک‌چین Blockchain Architector 

این افراد باید قسمت‌های مختلف پروژه بلاک‌چینی را به هم متصل کنند و این معماری را به‌خوبی طراحی کنند.

این شغل مستلزم آن است که فرد از آخرین پیشرفت‌های این فناوری مطلع باشد. مهارت‌هایی که برای این کار در نظر گرفته می‌شوند عبارت‌اند از: React، CSS، HTML، React، Python، Generic SQL و Node. همچنین، تجربه DevOps، علم داده و رمزنگاری ضروری هستند. علاوه بر این، تجربه عملی در توسعه بلاک‌چین یک امتیاز محسوب می‌شود.

میانگین درآمد سالیانه 120.000$ تا 160.000$

 

مدیر بلاک‌چین Blockchain Administrator

انتخاب بهترین متخصصان و ایجاد هماهنگی و نظارت بر فعالیت آنها در زمینه زیر‌ساخت‌های پروژه.

افرادی مشتاق نقش مدیر بلاک‌چین هستند باید تسلط کامل در کار پروتکل بیت‌کوین، دانش زبان‌های برنامه‌نویسی سطح بالا و مهارت در استفاده از لینوکس/یونیکس به‌صورت هماهنگ داشته باشند. علاوه بر این، این مدیران به درک عمیق و تخصص در زیرساخت‌های شبکه، مجازی‌سازی و خدمات و پروتکل‌های شبکه نیاز دارند.

میانگین درآمد سالیانه حدود 100.000$

 

مدیر پروژه بلاک‌چینی Blockchain Project Manager

این شخص باید بر تمامی فعالیت‌های پروژه از نظر فنی مدیریت داشته باشد همچنین تمامی نیاز‌های متخصص‌های مختلف و پروژه را برآورده کند.

مهارت‌های بسیار موردنیاز برای این نوع مشاغل بسیار فراتر از درک فناوری بلاک‌چین است. فرد باید مهارت‌های یک مدیر پروژه معمولی را نیز داشته باشد. یکی دیگر از جنبه‌های حیاتی که ضروری است مهارت‌های ارتباطی است. بدون مهارت‌های ارتباطی مؤثر، تقریباً غیرممکن خواهد بود که بتواند درست فعالیت‌ها را مدیریت کند.

میانگین درآمد سالیانه 70.000$ تا 100.000$

 

طراح تجربه کاربری UX Designer

وی باید یک رابط کاربری منحصربه‌فرد اما کاربرپسند ایجاد کند. طراح UX باید اطمینان حاصل کند که رابط کاربری جذاب و ساده است و کاربران را درگیر نگه می‌دارد. بیشتر استارت‌آپ‌ها و همچنین شرکت‌های محبوب، راه‌اندازی فناوری بلاک‌چین را باتجربه کاربری که موفقیت سرمایه‌گذاری آنها را تقویت می‌کند، ترجیح می‌دهند.

افرادی که به دنبال این شغل ‌هستند باید خلاقیت، مهارت‌های فنی و دانش در مورد فناوری بلاک‌چین را نشان دهند. علاوه بر این، مهارت‌های ارتباطی کارآمد نیز موردنیاز است. به این دلیل است که فرد باید از نزدیک با بخش‌های عملیات، محتوا و بازاریابی کار کند.

میانگین درآمد سالیانه 107.000$


نویسنده محتوا Content Writer

مهارتی که  این شخص نیاز دارد خلاقیت زیاد و همچنین در نویسندگی باید عالی باشد و از بلاک‌چین درک عمیقی داشته باشد.

میانگین درآمد سالیانه 110.000$

 

مشاور بلاک‌چینی Blockchain Consultant

یکی از پردرآمدترین مشاغل بلاک‌چین، مشاور بلاک‌چین است. مسئولیت‌های اصلی شامل ابداع استراتژی‌ها، شکل‌دادن به راه‌حل‌ها و ارائه دانش فنی است. ارزیابی و مدیریت ریسک‌ها نیز بخشی از شرح شغل است.

انواع مختلفی از مشاغل در زمینه مشاور بلاک‌چین وجود دارد. می‌توانید یکی را انتخاب کنید که بیشتر با مهارت شما مطابقت دارد. به خاطر داشته باشید که دانش ذاتی در مورد این فناوری برای هر شغلی لازم است.

میانگین درآمد سالیانه 60.000$ تا 90.000$

 

مشاور حقوقی Legal Consultant

با رشد فناوری بلاک‌چین، آگاهی شرکت‌ها از اصطلاحات حقوقی مرتبط با آن ضروری شده است. این شامل مشاوره به شرکت‌ها در مورد ساختار پیشنهادی حقوقی رمزارزها، و نادیده نگرفتن قراردادها می‌شود. همچنین، آنها باید اطمینان حاصل کنند که پروژه مطابق با مقررات مالی تعیین شده توسط یک کشور خاص است.

الزامات این مشاغل شامل دانش در مورد پیامدهای قانونی این فناوری‌، مقررات فین‌تک کشور و مهارت‌های ارتباطی است. علاوه بر این، دانش در مورد قراردادهای هوشمند ضروری است.

میانگین درآمد سالیانه 100.000$ تا 190.000$

 

تحلیلگر بلاک‌چینی Blockchain Analyst

تحلیلگران بلاک‌چین دو نوع هستند، تحلیلگران تجاری و تحلیلگران ریسک. وظیفه تحلیلگر تجاری توسعه استراتژی‌های تجاری مؤثر برای برنامه بلاک‌چین است. آنها همچنین مسئول شناسایی مناطقی هستند که نیاز به بهبود دارند. این مشاغل بلاک‌چین دارای دامنه وسیعی برای رشد هستند.

تحلیلگر ریسک باید عوامل خطر مرتبط با برنامه بلاک‌چین را ارزیابی کند. آنها خطرات بالقوه را شناسایی کرده و راه‌حل‌های مؤثری برای مقابله با آنها ارائه می‌دهند. مهارت‌های لازم برای موقعیت یک تحلیلگر بلاک‌چین شامل دانش جامع بلاک‌چینی و تخصص در مهارت‌های فنی مرتبط است.

میانگین درآمد سالیانه حدود 100.000$

 

مهندس کیفی بلاک‌چین Blockchain Quality Engineer

یک مهندس کیفیت بلاک‌چین باید اطمینان حاصل کند که تمام حوزه‌های مختلف پروژه و توسعه آن از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این مشاغل شامل تست دستی، تست‌های اتوماتیک است. برنامه ساخته شده نیز باید برای اشکالات آزمایش شود. اگر موردی یافت شد، این وظیفه فرد است که به بخش‌های مربوطه گزارش دهد و اطمینان حاصل کند که محصول نهایی بدون اشکال است.

متقاضیان باید دانش گسترده‌ای از عملکرد پلتفرم‌های بلاک‌چین داشته باشند. علاوه بر این، مهارت‌های حل مسئله، ارتباط و تفکر سریع در این موقعیت شغلی ضروری است. این یکی از پردرآمدترین مشاغل است.

میانگین درآمد سالیانه 100.000$ تا 120.000$


*مبالغ درآمد سالیانه ثابت نیست و برای هر شخص و قابلیت‌هایش متفاوت است و همچنین این مبالغ در پروژه‌های مختلف متفاوت است.


این‌ها تماما شغل‌هایی بود که نیاز به استخدام دارند اما خیلی از افراد در حوزه رمز ارز‌ها به ‌صورت‌‌های دیگری همانند فریلنسرها در حال فعالیت هستند که به چند مورد اشاره می‌کنیم:

۱. تریدر

۲. داده‌های ‌آنچین

۳. فاندامنتال

۴. آموزش

۵. ایردراپ

6.گیم‌های بلاک‌چینی

۷. اخبار

در این میان نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که به هر طریقی وارد این حوزه می‌شویم باید آن‌قدر آموزش ببینیم تا در یک قسمت متخصص شویم و متخصص شدن نیازمند صبر و تلاش و یادگیری است. مطمئناً با یکی دو ماه فعالیت در این حوزه هیچ‌کس متخصص نشده است.

هر شخصی نسبت به استعداد و علاقه خودش می‌تواند وارد یکی از حوزه‌های این بازار شود و ادامه دهد.

و نکته پایانی اینکه ما نمی‌توانیم دنبال دو خرگوش هم‌زمان بدویم اول باید یک مسیر را انتخاب کنیم و در آن پیش برویم و بعدا برای افزایش مهارت‌های خود مسیرهای دیگری را هم فرا بگیریم.


منابع: medium.com  - 101blockchains.com

دکتر رضا نورمحمدی


برای خواندن مطالب بیشتر از این نویسنده: اینستاگرام / احمد


ارسال دیدگاه جدید