Sepehr
Sepehr
بیتکوین انرژی را هدر نمی‌دهد
مقالات آموزشی

بیتکوین انرژی را هدر نمی‌دهد

هرچه قدر افراد بیشتری ثبات طولانی ‌مدتی که بیتکوین فراهم می‌آورد را درک کنند، بیتکوین انرژی بیشتری مصرف خواهد کرد. در پایان، این مصرف تضمین خواهد کرد که همه مشتقات دیگر (دیگر مصرف­ کننده­‌ها) به مصرف انرژی ادامه خواهند داد، که این امر بدین دلیل است که هیچ استفاده‌ی بلندمدتی از انرژی مهمتر از تامین امنیت شبکه بیتکوین وجود ندارد. یک قیمت برای ثبات اقتصادی و آزادی اقتصادی که یک سیستم پولی پایدار فراهم می‌کند قرار بدهید؛ این یک توجیه درست برای مقداری از انرژی است که بیتکوین باید مصرف کند و مصرف هم خواهد کرد. هر چیز دیگری در این بحث یک عامل حواس‌‌پرتی است
Sepehr
Sepehr Apr 16, 2022
بیتکوین آنقدرها هم نوسان ندارد
مقالات آموزشی

بیتکوین آنقدرها هم نوسان ندارد

آیا کسی که برایش احترام قائل هستید تا به‌حال به شما گفته است که بیتکوین هیچ معنایی ندارد و عقلانی نیست؟ شاید شما دیده‌اید که قیمت بیتکوین به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد و سپس سقوط می‌کند. شما هم از بیتکوین به چشم ناچیز می‌گذرید، باور می‌کنید که حق با دوستتان بود، تا مدتی چیزی درباره آن نمی‌شنوید، و فکر می‌کنید که حتماً بیتکوین تا الان باید مرده باشد. اما چندین سال بعد که از خواب بیدار می‌شوید، بیتکوین نمرده است و به نوعی ارزش آن دوباره بسیار بالاتر رفته است. و شما به این فکر می‌افتید که دوست شکاک شما محق نبود.
Sepehr
Sepehr Mar 24, 2022
بیتکوین کپی‌شدنی نیست
مقالات آموزشی

بیتکوین کپی‌شدنی نیست

در کودکی، همه ما می‌آموزیم که پول روی درختان رشد نمی‌کند. از سویی دیگر به‌عنوان یک جامعه، معتقد شده‌ایم که این امر نه تنها امکان‌پذیر هست بلکه یک عملکرد عادی، ضروری و مولد برای اقتصاد ما است. قبل از بیتکوین، این امتیاز برای بانک‌های مرکزی جهانی محفوظ بود. بعد از بیتکوین، هر شخصی به نظر می‌رسد به این فکر است که وی نیز می‌تواند پول ایجاد کند.
Sepehr
Sepehr Mar 06, 2022
به‌تدریج، سپس ناگهانی
مقالات آموزشی

به‌تدریج، سپس ناگهانی

آموزش یکی از جنبه‌های حیاتی بیتکوین است و امیدوارم با تقطیر افکار خود، بتوانم به دیگران در تسریع مسیر خود در درک یک موضوع پیچیده کمک کنم. من این مجموعه را «به‌تدریج، سپس ناگهانی» نام‌گذاری کردم. همانطور که ارنست همینگوی روند ورشکستگی را بر قلم راند، این نیز مسیری است که در آن ارزهای تحت حمایت دولت دچار تورم بیش از حد شده و غالباً مردم را به سمت درک بیتکوین سوق می‌دهد (به‌تدریج، سپس ناگهانی).
Sepehr
Sepehr Feb 21, 2022